Kiten

Kiten to nadmorski ośrodek położony na południowo-wschodnim wybrzeżu, 55 kilometrów od Burgas i zaledwie 5 kilometrów na południe od Primorska. Populacja miasta wynosi zaledwie 1000 osób, ale miejscowość ożywa w lecie z powodu przyjazdu wielu turystów, którzy wybierają Kiten na wakacyjny wypoczynek. Średnia temperatura w lipcu wynosi 23-24 ° С, a jedną z zalet miasta jest unikalne połączenie gór i morza.

W starożytności znajdowała się osada w tym samym miejscu, gdzie teraz leży Kiten - jej mury obronne zachowały się do dnia dzisiejszego i zostały odrestaurowane. Dzisiejsza miejscowość została założona w 1932 roku.

Kiten jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na południowym wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie leśne zbocza gór Strandża odbijają się w krystalicznie czystym morzu. Okolica charakteryzuje się malowniczą przyrodą. Są tu dwie przytulne plaże: północna Atliman i południowa Karaagach. Pomiędzy nimi jest wystający w morze mały półwysep zwany Urdoviza. Dwie lokalne plaże są prawdziwym rajem dla turystów. Wyśmienity złoty piasek, ciepłe słońce i spokojne morze oferują wspaniałe warunki na doskonały wypoczynek z dala od tętniących życiem wielkich ośrodków. Północna plaża jest bardzo atrakcyjna ze względu na swoje piękne wydmy.

Bliskość Primorska zwiększa możliwości zakwaterowania i atrakcji. Atrakcyjne cenowo nieruchomości Bułgaria oferuje także w Kiten, co sprawiło, że sporo obcokrajowców zainteresowało się zakupem apartamentów. W pobliżu położony jest Rezerwat Ropotamo. Atrakcyjne wycieczki statkiem są oferowane po rzece Ropotamo.

Kiten oferuje różne rodzaje sportów wodnych: żeglarstwa, podwodne wędkowanie, nurkowanie, narty wodne, itp. Znajduje się tu również boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boisko do koszykówki i siatkówki, plac zabaw, baseny, itp.

Turyści mogą skorzystać z bogatego wyboru lokalnych restauracji i tawern. Prawie każdy hotel posiada własną wewnętrzną restaurację z ogródkiem letnim. Większość restauracji oferuje tradycyjne dania kuchni bułgarskiej, ryby i owoce morza, przysmaki z grilla. Muzyka na żywo lub dodatkowe atrakcje często oferowane są w restauracjach.

Ci, którzy chcą doświadczyć dzikiego życia nocnego mogą wybrać się do jednego z licznych klubów nocnych i dyskotek w mieście.