Lozenec

Kurort wakacyjny Lozenec położony jest pomiędzy miejscowościami Kiten i Carewo. Znajduje się 60km na południe od Burgas. Ten mały raj od niedawna przyciąga wielu turystów, którzy chcą uciec od wielkich i komercyjnych ośrodków.

Miasteczko ma długą i malowniczą plażę z dwoma blisko siebie położonymi kempingami. Według informacji podawanych przez mieszkańców, wieś została założona 80 lat temu, przez ludzi przybyłych z pobliskiej miejscowości Velika, których przyciągnęły w to miejsce morskie fale, mewy i bryzy. Początkowo wieś nosiła nazwę Emberly, od popularnego rodzaju wina, a później została przemianowana na Lozenec, ze względu na liczne uprawy winorośli w pobliżu. Dzisiaj Lozenec rozwija się szybko i przekształcając w atrakcyjny nadmorski kurort. Rozwój ośrodka jest wspomagany przez wielu znanych osobistości z Bułgarii - artystów, muzyków, polityków, którzy posiadają tutaj wille i każde lato spędzają w ośrodku.

Spędzając wakacje w Lozenec można świetnie się bawić. W północnej części plaży jest szkoła surfingu. Jazda na falach za pomocą deski i żagla to ekscytujące doświadczenie, które na pewno spodoba się każdemu. Można również popłynąć na morze jachtem jak prawdziwy, stary wilk morski.

Turyści mogą wybrać się rowerem górskim na pętlę wokół Parku Przyrody Gór Strandza lub do rezerwatu Ropotamo. Zwiedzając te miejsca można poczuć czystość dziewiczego krajobrazu naturalnego. Wycieczka łodzią po rzece Ropotamo lub rzece Welece to kolejne niezapomniane przeżycie. Rzeka Ropotamo słynie ze swoich spokojnych czystych wód i lasu Longoz wzdłuż jej brzegów, typowego dla klimatu tropikalnego.

Lozenec to jedno z tych miejsc, gdzie można spędzić czas, leżąc na złotym piasku i relaksując się w przytulnych hotelach. Lozenec oferuje, co chcesz - spokojny odpoczynek lub ekstremalne, prawdziwe emocje. Mimo że Lozenec jest małym ośrodkiem, oferuje dzikie i dynamiczne życie nocne. Zabawa w nich trwa od północy do 7:00 rano. Kombinacja ekstremalnych sportów i aktywnych nocnych emocji, wpisuje Lozenec w atrakcyjną lokalizację dla młodych turystów.

W Lozenec można znaleźć wszystko, o czym marzy każdy turysta wybierający się do ośrodka wakacyjnego: plaża piaszczysta, długa i szeroka, lazurowe, czyste i ciepłe morze, długie i gorące dni, wielkie możliwości dla aktywnego wypoczynku i uprawiania sportów wodnych - surfingu, kitesurfingu, żeglarstwa albo relaks na plaży pod parasolem, z przekąskami. A co najważniejsze, Lozenec jest z dala od zgiełku i tłumu ośrodków handlowych.