Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to największy i najbardziej popularny kurort w Bułgarii. Położony jest w malowniczej i ekologicznie czystej zatoce na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu miasta Nesebar, portu jachtowego St. Vlas i międzynarodowego lotniska w Burgas (30km). Słoneczny Brzeg położony jest wzdłuż najszerszej plaży. Ze swoimi setkami barów, restauracji, sklepów i różnorodnych rozrywek oraz swą rozwiniętą infrastrukturą, ośrodek przyciąga tysiące turystów z całego świata. Sezon turystyczny trwa tu od maja do końca październiku.

Średnia dzienna temperatura w lecie wynosi 27°C. Plaża ma ponad 10km długości, a w niektórych miejscach jej szerokość osiąga ponad 60m. Plaża jest pokryta drobnym, złotym piaskiem, naturalnymi wydmami, stopniowo pogłębiającym się dnem morza i oferuje czystą wodę morską. Słoneczny Brzeg został wyróżniony prestiżową Międzynarodową Błękitną Flagą za czystość środowiska. Więcej o samej plaży, jak i ofercie kurortu można przeczytać tutaj.

Życie nocne Słonecznego Brzegu jest znane na całym świecie. Imprezy prowadzone przez popularnych DJ-ów i artystów przyciągają tysiące młodych ludzi. Ośrodek oferuje pad 200 restauracji, barów z muzyką na żywo, dyskoteki, kluby nocne, kawiarnie, kasyna, puby, bary karaoke. W ciągu dnia, większość z tych barów jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, natomiast nocą, wiele z nich zaspokaja potrzeby imprezowiczów.

Słoneczny Brzeg oferuje mnóstwo rozrywki dla dzieci: kluby dla dzieci, animacje, dyskoteki, karuzele, przejażdżki na kucyku, baseny, zjeżdżalnie, gokarty, szkoły sportowe, a w restauracjach specjalne menu dla najmłodszych. Jest kilka parków wodnych w Słonecznym Brzegu: Action Aqua Park, Kuban Aqua Park, Aqua Paradise w Nesebarze, blisko Słonecznego Brzegu; Mini Aqua Park Piraci z Karaibów.

Ośrodek oferuje różnorodne programy kulturalne, takie jak Międzynarodowy Festiwal Złoty Orfeusz, wystawy, koncerty folklorystyczne i symfoniczne, itp. Regularnie organizowane są wycieczki statkiem do największej atrakcji w okolicy, jaką jest miasto Nesebar. Także amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą się tu nudzić. Dostępne są tu możliwości uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, jazdy konnej, jazdy na rowerze, są korty tenisowe i boiska do siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej.

Lotniska obsługujące Słoneczny Brzeg to lotnisko w Burgas (około 25km) oraz lotnisko w Warnie (ok. 100km). Słoneczny Brzeg jest dobrze połączony siecią autobusową ze wszystkimi większymi bułgarskimi miastami. Nie ma bezpośredniego połączenia pociągiem.